Oktatás
Szeretnénk a figyelmébe ajánlani az Szegedi Tudományegyetem Közösségi és civil tanulmányok MA szakját.
Civil Infó 2021 február 23-án (kedden), 9:00 és 17:00 órától kezdődően, az "Adományozás és önkéntesség a civil szervezetek világában" előadást - nézhetik meg az érdeklődők.
Regisztráljon online, ingyenes, de regisztrációhoz kötött Képzésünkre, a pontos dátum és időpont megjelölésével!
Regisztráció határideje: 2021. február 22-e, hétfő 12:00 óráig
6 ezer oldalnyi dokumentum, 4 órán át tartó megbeszélés – ez a Szegedi Tudományegyetem vezérkarában az átadás – átvétel mérlege. Dr. Rovó László orvosprofesszor az SZTE 2018. július 1-jétől kinevezett rektora sajtótájékoztatón mutatta be az SZTE 4 új rektorhelyettesét.
Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő négyéves programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem.
A Szegedi Tudományegyetem támogatást nyert a EFOP-3.5.1-16-os, Duális és kooperatív felsőoktatási képzések, felsőoktatási szakképzési és szakirányú továbbképzések fejlesztése című pályázati konstrukcióban „Duális és kooperatív képzések és azokat támogató szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen” címmel (Pályázati azonosító: EFOP-3.5.1-16-2017-00004).
A projekt célja - összhangban, mind Magyarország Kormányának céljaival, mind pedig a Szegedi Tudományegyetem Intézményfejlesztési Tervével, hogy az intézményben – szorosan együttműködve a gazdasági szférával – olyan a munkaerő- piaci igényekhez igazodó, gyakorlatorientált duális és kooperatív képzések, (a gazdasági szférával való együttműködés segítésére, a gyakorló szakemberek képzésekbe történő bevonására, a hallgatói lemorzsolódás kezelésére irányuló) szolgáltatások kifejlesztése és működtetése valósuljon meg, amelyek hozzájárulnak a felsőoktatás területi, társadalmi, gazdasági szerepének erősítéséhez, valamint a munkaerő-piaci igények kielégítéséhez.
„Színes összefoglalók, érdekes interjúk a Szegedi Tudományegyetem életéről, az SZTE jelenlegi és egykori hallgatóiról, munkatársairól!” Így ajánlja az olvasó figyelmébe a szerkesztő a nyomtatásban és online változatban is lapozgatható SZTE Alma Mater Magazint.
2016. Október 4. (kedd) 15.00
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézete Pedagógus továbbképzéseket indít.
A találkozó célja, hogy lehetőséget teremtsen a zöld óvodákban és ökoiskolákban végzett jó környezeti nevelési gyakorlatok megosztására, a tapasztalatok kicserélésére, aktuális információk megosztására.
Közismert, hogy napjaink rohanó világában a sport és a mindennapos testmozgás (legyen az versenysport vagy hobbiszerű szabadidő eltöltés) segít megőrizni a testi egészséget és jelentősen hozzájárul a kívánatos lelki egyensúlyhoz is (anima sana is corpore sano – ép testben ép lélek). Mindezeken felül a legújabb kutatási trendek szerint a sport nem csak a betegségek megelőzésében játszik fontos szerepet, hanem a különféle betegségek gyógyulási hajlamát is nagymértékben segíti, azaz a sport, mint gyógyszer használható. Sajnos a születéskor várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növekedése hazánkban az erőfeszítések ellenére elmarad a várakozásoktól, sőt még a környező országokétól is.