Pest megye
A LEO egy mozaik szó, mely az angol „Leadership” (rátermettség), „Experience” (tapasztalat), „Opportunity” (lehetőség) szavak kezdőbetűiből tevődik össze. Ez egy olyan nemzetközi szervezet, amely jelenleg 48 országban működik 918 klubbal, és világszerte összesen közel 150.000 taggal rendelkezik.
Feladatunknak tekintik a közvélemény tájékoztatását, a döntéshozók meggyőzését, a Jövő Nemzedékek képviseletét. A Védegylet sokszínű ökopolitikája komplett világnézetet, ökofilozófiát takar, a pártpolitikai frontvonalakon túlra mutat.
A Vezér Hallgatói Egyesület 2005-ben alakult. Fő tevékenysége felsőoktatási hallgatók részére (és szervezésbe való bevonásukkal) sport, kulturális és egyéb szabadidős programok szervezése, életkörülményeik javítása, aktív környezetvédelmi munka és a civil szféra népszerűsítése.
Az alapítványt a három történelmi keresztény egyház (katolikus, református, evangélikus) alapította 2000-ben. Célja a magyar ifjúság érték- és érdekképviselete a különböző ifjúsági fórumokon, színtereken, a közéletben, valamint a három alapító egyház fiataljainak közös, összefogást elősegítő, önkéntességre alapuló, keresztény értékrendre épülő, ezen értékrendet bemutató programok szervezése.
A Kiskőrös Kultúrájáért Egyesület 2009-ben alakult azzal a céllal, hogy a Kiskőrös és vonzáskörzetéhez tartozó települések kulturális életét fellendítse és színesítse, kezdeményezéseket indítson, rendezvényeknek hagyományt teremtsen.
A Magyar Közgazdasági Társaság Magyarország egyik legnagyobb hagyományú, legjelentősebb szakmai¬tudományos egyesülete. A társaság 1894-es megalakulásától a nemzetgazdaság felemelkedési lehetőségeinek kutatását, a közgazdasági ismeretek terjesztését, a szakmai közélet fejlesztését és a közgazdászok általános érdekeinek képviseletét vállalta feladatául. Mindezt sokféle fórum, előadások, tanfolyamok, szakmai viták, találkozók és vándorgyűlések megszervezésével kívánja elérni.
Az AFS nemzetközi, önkéntes alapokon működő, kormányoktól és vallásoktól független, nem profitorientált szervezet, mely elősegíti egy igazságosabb és békésebb világ megteremtését egymás kultúrájának, gondolkodásmódjának, életvitelének jobb megismerése, megértése által.
Az AFS Magyarország több körzetben működik, szegedi képviselettel is rendelkezik. A helyi önkéntesek önállóan vezetik a szegedi és környéki programokat, önmagukat szervező csoportként dolgoznak az AFS Magyarország zászlaja alatt.
Az alapítvány 2005-ben alakult azzal a céllal, hogy a társadalom hátrányos helyzetű csoportjait, tagjait támogassa, elősegítve állapotuk, helyzetük javulását, társadalmi integrációjukat: hozzásegíteni ezeket az embereket, hogy a saját erejüket, tehetségüket felhasználva a programok aktív közreműködői, sőt létrehozói legyenek, elősegítve a társadalom életében való aktív részvételt.
A BME EZK a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő öntevékeny kör, melynek célja a hallgatók és oktatók szemléletformálása, ezen keresztül a felsőoktatási intézmények működésének fenntarthatóbbá tétele. A kör leghíresebb projektje az egyetem szervezeti egységeinek szóló Zöld Tanszék Verseny. Emellett főként hallgatóknak szóló ismeretterjesztő vitafórumokat, előadásokat, filmvetítéseket szerveznek.
Az NCSSZI Erasmus+ Ifjúsági Programiroda az Európai Unió támogatási programjának, az Erasmus+ Programnak a magyarországi nemzeti irodája az ifjúsági területen.
A Programiroda keretében működik az Eurodesk Magyarország európai információs hálózat.